![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/02/1000081798.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
Μια ακόμα ξεχωριστή διάκριση έρχεται να προστεθεί στη μακρά αυτοδιοικητική πορεία του Νίκου Σακκά.
Ολοκληρώθηκε σήμερα η συνεδρίαση του νέου Διοικητικού Συμβουλίου της Περιφερειακής Ένωσης Δήμων Θεσσαλίας και ο Δήμαρχος Τρικκαίων, κατά τη σχετική ψηφοφορία, αναδείχθηκε προέδρος του Διοικητικού Συμβουλίου της ΠΕΔ, συγκεντρώνοντας 12 ψήφους, ενώ ο Δήμαρχος Αγιάς Αντώνης Γκουντάρας, συγκέντρωσε 7 ψήφους και υπήρχαν και δύο λευκά ψηφοδέλτια.