![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/04/image-19.jpg?resize=848%2C636&ssl=1)
Σε εκδηλωση στο πλαίσιο του 42ου Φεστιβάλ Χορωδιών Καρδίτσας στην αίθουσα του ξενοδοχείου “Κιέριον” παραβρέθηκαν τη Δευτέρα 1 Απριλίου ο πρόεδρος του Σωματείου Ιεροψαλτών Τρικάλων Αθανάσιος Δημήτριου και ο ταμίας Ευθύμιος Σπύρου, καθώς και τα μέλη του Σωματείου Τζέλης Αθανάσιος και Μέμηλας Κων/νος. Κατά την εκδήλωση τιμήθηκε ο Λαμπαδάριος του μητροπολιτικού ναού Αθηνών κ. Αλέξης Κατσαρός η χορωδία του οποίου απέδωσε ύμνους από την περίοδο του Τριωδίου και της Μ. Εβδομάδος. Παρέστησαν ο Σεβ. Μητροπολίτης Θεσσαλιώτιδος κ. Τιμόθεος ο καλλιτεχνικός διευθυντής του Φεστιβάλ κ. Νίκος Ευθυμιάδης καθώς επίσης αρκετοί ιεροψάλτες και καθηγητες ωδείων, ενώ ευχάριστη νότα αποτέλεσε και η εμφάνιση παιδικών χορωδιών από την ευρύτερη περιοχή
Το Διοικητικό Συμβούλιο
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/04/image-21.jpg?resize=381%2C848&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/04/image-22.jpg?resize=848%2C636&ssl=1)