![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2023/12/received-733174361510308.jpeg?resize=1200%2C900&ssl=1)
Με μεγάλη επιτυχία πραγματοποιήθηκε το Σάββατο 2/12/2023 στην αίθουσα «Απ. Γιαννακός» του 1ου ΕΠΑ.Λ Τρικάλων, η ημερίδα της ΔΔΕ & ΔΠΕ Τρικάλων σχετικά με τον σχεδιασμό και την υποβολή προγραμμάτων Erasmus+.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2023/12/received-1073679827146918.jpeg?resize=1200%2C900&ssl=1)
Οι δυο εισηγήτριες, η κα Καραγιάννη Γεωργία, Σύμβουλος Εκπαίδευσης Αγγλικής Γλώσσας και η κα Πατέρα Αναστασία, εκπαιδευτικός Αγγλικής του Εσπερινού Γυμνασίου-Λ.Τ Τρικάλων, αναφέρθηκαν αναλυτικά στη συμπλήρωση των αιτήσεων για τις βασικές δράσεις KA1 & KA2 (συμπράξεις μικρής κλίμακας). Ακολούθησε συζήτηση και οι δυο εισηγήτριες απάντησαν διεξοδικά σε ερωτήσεις και απορίες που εκφράστηκαν από πολλούς εκπαιδευτικούς.
Από ΔΔΕ και ΔΠΕ Τρικάλων
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2023/12/received-1087951615535350.jpeg?resize=1200%2C900&ssl=1)