![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2023/12/img-20231230-104528.jpg?resize=1200%2C1067&ssl=1)
Συνελήφθησαν, χθες (29-12-2023) το βράδυ σε περιοχή του Δήμου Μετεώρων, από αστυνομικούς του Αστυνομικού Τμήματος Τρικάλων/Ομάδα ΔΙ.ΑΣ., -3- άτομα, από τα οποία ένας αλλοδαπός άνδρας και δύο ημεδαπές γυναίκες, διότι, κατά τον έλεγχο, κατελήφθησαν να κατέχουν από κοινού τέσσερις νάιλον συσκευασίες με ποσότητες αποξηραμένης κάνναβης, συνολικού βάρους -21,9- γραμμαρίων και μία νάιλον συσκευασία με κάνναβη σε μορφή σοκολάτας, βάρους -2,7- γραμμαρίων. |