Στο μπαζάρ της οργάνωσης «Κανείς Μόνος» ο Δ. Κουρέτας
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/04/2024-04-27-stis-131000-76660fa944535.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
Στο πασχαλινό μπαζάρ του οργανισμού «Κανείς Μόνος» στη Λέσχη Αξιωματικών Λάρισας βρέθηκε σήμερα ο Περιφερειάρχης Θεσσαλίας Δ. Κουρέτας, ενισχύοντας την προσπάθεια αλληλεγγύης των ενεργών πολιτών της Λάρισας τις ημέρες το Πάσχα.
Στο σύντομο χαιρετισμό του ο κ. Κουρέτας εξήρε τη δράση του οργανισμού και τόνισε πως η αλληλεγγύη μεταξύ των ανθρώπων, ιδιαίτερα σε περιοχές όπως η Θεσσαλία που αντιμετωπίζουν μεγάλα προβλήματα λόγων των φυσικών καταστροφών, είναι το πιο ελπιδοφόρο μήνυμα μπροστά στις άγιες μέρες του Θείου δράματος και της Ανάστασης.
Η Οργάνωση Κανείς Μόνος δραστηριοποιείται στον τομέα της κοινωνικής αλληλεγγύης και διοργάνωσε μπαζάρ συλλογής βοήθειας προς τους ανθρώπους που αντιμετωπίζουν προβλήματα κοινωνικού αποκλεισμού τις ημέρες του Πάσχα.