Στο Γηροκομείο Μ. Καλυβίων η Δ/νση Πολιτισμού του Δήμου Τρικκαίων
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2023/12/image-1-44.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
Το Γηροκομείο της Ι.Μ. Τρίκκης, Γαρδικίου και Πύλης στα Μεγάλα Καλύβια επισκέφθηκαν ο αντιδήμαρχος Μιχάλης Λάππας και στελέχη της Δ/νσης Παιδείας, Πολιτισμού και Αθλητισμού του Δήμου Τρικκαίων. Εν όψει Χριστουγέννων και σε πνεύμα αγάπης, ο κ. Λάππας παρέδωσε είδη που συγκέντρωσε το προσωπικό της Διεύθυνσης του Δήμου. Επίσης, η Δημοτική Φιλαρμονική παιάνισε κάλαντα των εορτών στους/τις φιλοξενούμενους/ες του Γηροκομείου, με ευχές από όλους για τα Χριστούγεννα και τις γιορτινές ημέρες.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2023/12/image-1-45.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
Από το γραφείο Τύπου του Δήμου Τρικκαίων