Στο μίτινγκ στίβου “Trikala Athletics” η Υπουργός Σοφία Ζαχαράκη
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/06/image-13.jpg?resize=979%2C670&ssl=1)
Με απονομή μεταλλίων σε αθλητές, παρέστη στο μίτινγκ στίβου “Trikala Athletics” η Υπουργός Κοινωνικής Συνοχής και Οικογένειας, Σοφία Ζαχαράκη. Ευρισκόμενη στα Τρίκαλα στο πλαίσιο κομματικής εκδήλωσης, η κ. Ζαχαράκη με τον αντιδήμαρχο Παιδείας, Πολιτισμού, Αθλητισμού του Δήμου Τρικκαίων Μιχάλη Λάππα και την αντιδήμαρχο Οικονμοικών – Διοίκησης Σοφία Αλεστά, επισκέφθηκαν το Σάββατο 1 Ιουνίου 2024 το Δημοτικό Στάδιο Τρικάλων “Χρήστος Παπανικολάου – Σοφία Σακοράφα”. Εκεί, διεξαγόταν το “Trikala Athletics”, το μίτινγκ στίβου από το ΤΕΦΑΑ των Τρικάλων, τον Δήμο Τρικκαίων και την ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Θεσσαλίας. Η κ. Ζαχαράκη ευχήθηκε “καλή επιτυχία” στους αγώνες και “καλή δύναμη” σε αθλητές και αθλήτριες. Απονομές έγιναν επίσης από τους δύο αντιδημάρχους.
Από το γραφείο Τύπου