![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/02/1000081745.jpg?resize=900%2C1200&ssl=1)
Ο πρόεδρος του Σωματείου Εστιατορίων – fast food Ν. Τρικάλων Νίκος Παπαευθυμίου και ο Δημήτρης Παναγιωτόπουλος (Jimmy’s) επισκέφτηκαν στο Υπουργείο Ψηφιακής Διακυβέρνησης τον υπουργό και φίλο τους Δημήτρη Παπαστέργιου. Η συνάντηση έγινε σε εγκάρδιο κλίμα αφού οι γνωστοί επαγγελματίες της εστίασης συνδέονται με πολλά χρόνια φιλίας και αγαστής συνεργασίας επί των ημερών του Δημήτρη Παπαστεργίου στον Δήμο Τρικκαίων.
Η συνάντηση είχε εθιμοτυπικό χαρακτήρα αλλά και ουσιαστικό αφού ο συντοπίτης υπουργός άκουσε με προσοχή τα θέματα που του τέθηκαν και φυσικά συμφώνησαν να συνεχίσουν την πολύ καλή συνεργασία για την επίλυση των θεμάτων που απασχολούν τις επιχειρήσεις υγειονομικού ενδιαφέροντος.