Στους Αγιασμούς για τη νέα σχολική χρονιά ο Δήμαρχος Πύλης
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2023/09/image-19-7.jpg?resize=777%2C558&ssl=1)
Αγιασμός και πρώτο κουδούνι ταυτόχρονα για τα σχολεία του Δήμου Πύλης. Ο Κώστας Μαράβας παραβρέθηκε στους Αγιασμούς των σχολείων της Πύλης, ξεκινώντας από το ΕΠΑΛ, ακολούθησε το Δημοτικό Σχολείο, στη συνέχεια βρέθηκε στο Νηπιαγωγείο, κατόπιν στο Γυμνάσιο και στο Λύκειο.
Στους χαιρετισμούς ο Δήμαρχος Πύλης ευχήθηκε καλή σχολική χρονιά στους μαθητές και τους εκπαιδευτικούς, χωρίς προβλήματα και με υγεία σε όλους. Το μαγευτικό ταξίδι στη γνώση αρχίζει σήμερα, κατέληξε.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2023/09/image-19-9.jpg?resize=777%2C518&ssl=1)
Τους Αγιασμούς παρουσία των Διευθυντών των σχολικών μονάδων τέλεσαν, ο Αρχιερατικός Εκπρόσωπος της Πύλης πατήρ Δημήτριος Κατσαρός και ο Πατήρ Βασίλειος Πανάγος.
Πέραν του Δημάρχου Πύλης παραβρέθηκαν ο Πρόεδρος της Τ. Κ. Πύλης κος Κανέλας Βασίλειος, ο Αντιδήμαρχος Παιδείας κος Θωμάς (Μάκης) Παπαγεωργίου, ο Επικεφαλής της μείζονος αντιπολίτευσης κος Θεόδωρος Χήρας, δημοτικοί σύμβουλοι και ο Πρόεδρος του Συλλόγου Γονέων & Κηδεμόνων του Δημ. Σχολείου Πύλης κος Τσαρούχας Γεώργιος.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2023/09/image-19-8.jpg?resize=777%2C518&ssl=1)