![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2023/11/photo-1698909879774.jpg?resize=1200%2C985&ssl=1)
Με το μετάλλιο “ΑΓΙΟΣ ΒΗΣΣΑΡΙΩΝ”, που αποτελεί την μεγαλύτερη τιμητική διάκριση της Μητροπόλεως “ΣΤΑΓΩΝ & ΜΕΤΕΩΡΩΝ”, τιμήθηκε για την πολυετή προσφορά της στον πολιτισμό και την ανάδειξη της ιστορικής μας κληρονομιάς, η Προϊσταμένη της Εφορίας Αρχαιοτήτων Τρικάλων Κρυσταλλία Μαντζανά. Συγκεκριμένα, ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Σταγών και Μετεώρων κ. Θεόκλητος απένειμε το μετάλλιο “ΑΓΙΟΣ ΒΗΣΣΑΡΙΩΝ” στην προϊσταμένη στην ΕΦΑ Τρικάλων ως αναγνώριση της προσφοράς της στην προστασία και ανάδειξη της Αγιομετεωρίτικης κληρονομιάς.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2023/11/received-1295487411852307.jpeg?resize=1200%2C1600&ssl=1)
Η ίδια έγραψε στον προσωπικό της λογαριασμό στο fb για την ξεχωριστή στιγμή στην πολυετή της καριέρα¨…«Ήταν τιμή μου ήταν έκπληξη που δεν περίμενα από τον άξιο Δέσποτα Σταγών και Μετεώρων κ. Θεόκλητο
Ακόμα μεγαλύτερη τιμή ήταν όταν το η τιμή έγινε από κοινού με τους γέροντες και τις γερόντισσες των Αγ.Μετεωρων!!!Με άπειρη συγκίνηση ένα μεγάλο ευχαριστώ!»
(Με πληροφορίες από meteoronlithopolis.gr)