![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/04/1000092374.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
Σε κλίμα ιδιαίτερης συγκίνησης και κατάνυξης, η πόλη των Τρικάλων υποδέχθηκε το απόγευμα της Πέμπτης την τιμία χείρα του Αγίου Σπυρίδωνος.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/04/1000092368.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
Το ιερό θησαύρισμα υποδέχθηκαν στα προπύλαια του Αγίου Αθανασίου Μπάρας, ο Μητροπολίτης Τρίκκης, Γαρδικίου και Πύλης κ. Χρυσόστομος, κλήρος και εκατοντάδες πιστοί.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/04/img-20240418-194348.jpg?resize=1200%2C862&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/04/1000092445.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
Ακολούθησε δέηση μπροστά από την τιμία χείρα και στη συνέχεια τελέστηκε Αρχιερατική Θεία Λειτουργία ιερουργούντος του Σεβασμιωτάτου Μητροπολίτου Τρίκκης, Γαρδικίου και Πύλης κ. Χρυσοστόμου.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/04/img-20240418-194129.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/04/img-20240418-194146.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/04/1000092436.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/04/1000092477.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/04/1000092468.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/04/1000092440.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)