![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/03/img-20240324-102311.jpg?resize=1048%2C920&ssl=1)
Συνελήφθησαν, χθες (23-03-2024) στα Τρίκαλα, σε διαφορετικές περιπτώσεις, -2- άτομα, για παράβαση της νομοθεσίας περί ναρκωτικών και συγκεκριμένα: το απόγευμα, από αστυνομικούς του Τμήματος Δίωξης Ναρκωτικών της Υποδιεύθυνσης Ασφάλειας Τρικάλων, ημεδαπός, διότι κατά τον έλεγχο βρέθηκε στην κατοχή του και κατασχέθηκε μία νάιλον συσκευασία με ποσότητα αποξηραμένης κάνναβης, βάρους -2,8- γραμμαρίων & το βράδυ, από αστυνομικούς της Ομάδας Δίκυκλης Αστυνόμευσης (ΔΙ.ΑΣ.) Τρικάλων, ανήλικος ημεδαπός, διότι κατά τον έλεγχο βρέθηκε στην κατοχή του και κατασχέθηκε μία νάιλον συσκευασία με ποσότητα κάνναβης, βάρους -2,9- γραμμαρίων.