Συνεχίζονται οι ενημερωτικές ομιλίες στο ΚΗΦΗ του Δ. Τρικκαίων
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/04/image-1-39.jpg?resize=979%2C768&ssl=1)
Την Πέμπτη 25 Απριλίου πραγματοποιήθηκε ενημερωτική ομιλία στο ΚΗΦΗ του Δήμου Τρικκαίων με θέμα «Ερπης ζωστήρας: πρόληψη -αντιμετώπιση και θεραπεία». Η δράση πραγματοποιήθηκε σε συνεργασία με την 1η ΤΟΜΥ Τρικάλων και ο σκοπός της ήταν η ενημέρωση και ευαισθητοποίηση των ηλικιωμένων σχετικά με την νόσο η οποία συναντάται ιδιαίτερα σε άτομα άνω των 60 χρονών.
Το ΚΗΦΗ ανήκει στο Δήμο Τρικκαίων και είναι δομή συγχρηματοδοτούμενη από το Ευρωπαϊκό Κοινωνικό Ταμείο στο πλαίσιο του προγράμματος “Θεσσαλία 2021-2027”
Από το γραφείο Τύπου