![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2023/12/epapsy.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
Θέματα αμοιβαίας συνεργασίας για ζητήματα ψυχικής υγείας, συζήτησαν οι εκπρόσωποι του οικοτροφείου ΕΠΑΨΥ στα Τρίκαλα, σε επίσκεψή τους στον Δήμαρχο Νίκο Σακκά. Ο επιστημονικός υπεύθυνος του οικοτροφείου, ψυχίατρος κ. Αχιλλέας Οικονόμου, και η διοικητική υπεύθυνη κ. Ντίνα Πετσιά, αναφέρθηκαν στις δράσεις που υλοποιήθηκαν στο παρελθόν και σε όσες είναι δυνατόν να πραγματοποιηθούν. Ο κ. Σακκάς από την πλευρά του αναφέρθηκε στο πολύ καλό κλίμα αυτής της συνεργασίας και στα θετικά της στοιχεία.
Από το γραφείο Τύπου του Δήμου Τρικκαίων