![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2023/10/384529363-305223108810534-1608656480051074404-n.jpg?resize=1200%2C800&ssl=1)
Στην εβδομαδιαία λαϊκή αγορά των Τρικάλων, ένα από τα πιο ζωντανά «κύτταρα» της τοπικής οικονομίας βρέθηκε τη Δευτέρα 2/10 ο υποψήφιος δήμαρχος Τρικκαίων και επικεφαλής του συνδυασμού «Τρίκαλα, τόπος να ζούμε» Γιώργος Ηλιάδης.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2023/10/386458298-1070042977315120-2719580841891305126-n.jpg?resize=1200%2C800&ssl=1)
Συνοδευόμενος από υποψήφιους Δημοτικούς Συμβούλους του συνδυασμού, ο Γιώργος Ηλιάδης έτυχε θερμής υποδοχής από τους παραγωγούς και τους μικροπωλητές.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2023/10/384532661-999462917941741-5043641219172251097-n.jpg?resize=1200%2C800&ssl=1)
Ο υποψήφιος Δήμαρχος Τρικκαίων συνομίλησε μαζί τους για θέματα που άπτονται της ορθής λειτουργίας της λαϊκής αγοράς και τις προκλήσεις που αντιμετωπίζουν.
Ο Γιώργος Ηλιάδης εξέφρασε την στήριξη του, στη λαϊκή αγορά ως ένα ζωντανό κομμάτι της πόλης των Τρικάλων.
Μάλιστα, δεσμεύτηκε ότι θα εργαστεί ο ίδιος για τη στήριξη και την ενίσχυση της λαϊκής αγοράς, αλλά και της τοπικής επιχειρηματικότητας, ενώ εστίασε ιδιαίτερα στις δυνατότητες που υπάρχουν για την περαιτέρω αξιοποίησή της.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2023/10/384531592-860847211881447-4708848283916206653-n.jpg?resize=1200%2C800&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2023/10/384530988-283384851208639-6350767280891710598-n.jpg?resize=1200%2C800&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2023/10/385547304-243764455332737-6661940475593013140-n.jpg?resize=1200%2C800&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2023/10/384530036-990114735534587-2547344086161375520-n.jpg?resize=1200%2C800&ssl=1)