Το 7ο Πειραματικό Γυμνάσιο Τρικάλων στον 15ο Ημιμαραθώνιο.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/03/1000086754.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
Με ζωντάνια, κέφι και όμορφη διάθεση συμμετείχαμε την Κυριακή 10 Μαρτίου 2024, μαθητές και εκπαιδευτικοί στον 15ο Ημιμαραθώνιο Τρικάλων ¨Θανάσης Σταμόπουλος¨ ως αθλητές και ως εθελοντές
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/03/1000086753.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
Αγωνιστήκαμε σε μια από τις μεγαλύτερες αθλητικές οργανώσεις της Ελλάδας, βιώσαμε τον συναγωνισμό , το ευ αγωνίζεσθαι και, μετά τον τερματισμό μας στα 5 χλμ, κατευθυνθήκαμε στο σημείο όπου από νωρίς το πρωί οι εθελοντές του σχολείου μας ενθάρρυναν τους εκατοντάδες αθλητές οι οποίοι έφταναν στην τελική ευθεία από την Καλαμπάκα. Η δύναμη που έπαιρναν οι αθλητές από το χειροκρότημά μας και τις φωνές συμπαράστασης και στήριξης φαίνονταν στο γεμάτο χαμόγελο πρόσωπό τους.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/03/1000086755.jpg?resize=1200%2C902&ssl=1)
Η εμπειρία μοναδική, ξεχωριστή και τα συναισθήματα έντονα, όπως επισήμαναν όλοι, μικροί και μεγάλοι.
Οι εκπαιδευτικοί
Γουρζιώτη Παναγιώτα
Καλλιάρας Κωνσταντίνος
Μεγαρχιώτη Χριστίνα
Μιχαήλ Βασιλική
Παπανικολάου Όλγα
και η ομάδα των εθελοντών μαθητών του 7ου Πειραματικού Γυμνασίου Τρικάλων