![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2023/11/foto-archeio.jpg?resize=750%2C491&ssl=1)
Το ΚΕΝΤΡΟ ΗΜΕΡΑΣ ΠΑΙΔΙΩΝ ΚΑΙ ΕΦΗΒΩΝ ( + ειρμός) στα πλαίσια δράσεων υποστήριξης της κοινότητας οργανώνει συμβουλευτικό σταθμό στο Κ.Υ. Πύλης την Πέμπτη 7 Δεκεμβρίου από ώρα 13:00 έως 15:00.
Διεπιστημονικό κλιμάκιο αποτελούμενο από Λογοθεραπευτή , Εργοθεραπευτή και Ειδικό Παιδαγωγό θα παρέχει προληπτικούς ελέγχους / εκτιμήσεις σε παιδιά και εφήβους που ενδεχόμενα αντιμετωπίζουν διαταραχές επικοινωνίας , άρθρωσης και ομιλίας , μαθησιακές δυσκολίες, δυσκολίες λεπτής και αδρής κινητικότητας, γραφοκινητικές δυσκολίες καθώς και δυσκολίες κοινωνικών δεξιοτήτων.
Οι υπηρεσίες παρέχονται δωρεάν.
Για πληροφορίες και ραντεβού στα τηλ: 2431073385 ( Κινητή μονάδα ψυχικής υγείας) και στο Κ.Υ. Πύλης 2434350030 ( κ. Νομικού).