![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/01/1000079384.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
Από την Υποδιεύθυνση Ασφάλειας Τρικάλων σχηματίστηκε δικογραφία σε βάρος ημεδαπού άνδρα, για το αδίκημα της απάτης. Ειδικότερα, όπως προέκυψε, απογευματινές ώρες της 16-01-2024, ο δράστης εισήλθε, ως πελάτης, σε κατάστημα – μίνι μάρκετ στα Τρίκαλα και προφασιζόμενος την αγορά προπληρωμένης κάρτας, απέσπασε, χωρίς να γίνει αντιληπτός, τον κωδικό απόδειξης αξίας -100- ευρώ, και αποχώρησε από το κατάστημα χωρίς να πληρώσει το αντίτιμο. |