![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/06/1000099745.jpg?resize=1032%2C590&ssl=1)
Στα Τρίκαλα έφτασε το μεσημέρι η Υπουργός Κοινωνικής Συνοχής και Οικογένειας Σοφία Ζαχαράκη. Η υπουργός στην κυβέρνηση του Κυριάκου Μητσοτάκη έτυχε θερμής υποδοχής από τα στελέχη της ΔΕΕΠ και τον πρόεδρο Γιάννη Κουτσονάσιο, στο εκλογικό περίπτερο της ΝΔ, στον πεζόδρομο της Ασκληπιού.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/06/1000099742.jpg?resize=1080%2C810&ssl=1)
Ακολούθησε συνάντηση – συζήτηση με τα μέλη της τοπικής ΔΕΕΠ στα γραφεία της κομματικής οργάνωσης παρουσία των βουλευτών Αθανασίου Λιούτα, Κατερίνας Παπακώστα και του πρώην αντιπεριφερειάρχη Τρικάλων Χρήστου Μιχαλάκη.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/06/1000099740.jpg?resize=1080%2C959&ssl=1)
Με αφορμή την έλευση της υπουργού στα Τρίκαλα, ο Γιάννης Κουτσονάσιος, έστειλε το κάτωθι μήνυμα νίκης στα social media:
1/6/24: ΔΕΕΠ Τρικάλων ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ ΜΕ ΥΠΟΥΡΓΟ ΣΟΦΙΑ ΖΑΧΑΡΑΚΗ ΣΤΑ ΤΡΙΚΑΛΑ.
ΟΛΟΙ ΕΝΩΜΕΝΟΙ ΒΑΔΙΖΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΝΙΚΗ!!!!
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/06/1000099741.jpg?resize=1080%2C810&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/06/1000099746.jpg?resize=1068%2C804&ssl=1)