![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/03/img-20240329-115245.jpg?resize=1200%2C760&ssl=1)
Συνελήφθησαν, χθες (03-04-2024) το πρωί στα Τρίκαλα, από αστυνομικούς του Τμήματος Δίωξης Ναρκωτικών της Υποδιεύθυνσης Ασφάλειας Τρικάλων, δύο ημεδαποί άνδρες, για παράβαση της νομοθεσίας περί ναρκωτικών. Ειδικότερα, ο ένας ημεδαπός κατελήφθη να προμηθεύει τον άλλο με -5- ναρκωτικά δισκία, αντί του χρηματικού ποσού των -5- ευρώ. Στην κατοχή του πρώτου δράστη βρέθηκαν και κατασχέθηκαν -46- ναρκωτικά δισκία και το χρηματικό ποσό των -20- ευρώ που έλαβε από τον δεύτερο, ενώ στην κατοχή του δεύτερου βρέθηκαν και κατασχέθηκαν τα -5- ναρκωτικά δισκία που αγόρασε από τον πρώτο, καθώς και το χρηματικό ποσό των -15- ευρώ, ως υπόλοιπο της αγοραπωλησίας. |