![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/03/1000088907.jpg?resize=1200%2C887&ssl=1)
Τις καλύτερες εντυπώσεις άφησε στον κόσμο που βρέθηκε σήμερα στην Πύλη, η μαθητιώσσα νεολαία καθώς παρέλασε με καμάρι, τιμώντας τους αγωνιστές της Ελληνικής Επανάστασης.
Στα ευχάριστα των σημερινών εορτασμών για την εθνική μας επέτειο, η παρουσία πολλών μικρών παιδιών που έδειξαν να συμμετέχουν με ενθουσιασμό στις καθιερωμένες επετειακές εκδηλώσεις.
Ένας περήφανος μπόμπιρας ήταν και ο 6χρονος Δημητράκης, γιος του δημοτικού συμβούλου Πύλης Γιώργου Χήρα, ο οποίος ήρθε στην παρέλαση ντυμένος τσολιάς με τσιγκελωτό μουστάκι!
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/03/1000088908.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
Μόνο αισιόδοξα μηνύματα αναβλύζουν από αυτή τη φωτογραφία στο κέντρο της Πύλης…