Βράβευσε τον τρικαλινό πρωταθλητή bodybuilding Αθανάσιο Καραμάνο
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/01/hl-37294951693.jpeg?resize=512%2C384&ssl=1)
Τον τρικαλινό πρωταθλητή του Bodybuilding Αθανάσιο Καραμάνο βράβευσε ο Δήμος Τρικκαίων. Σε ένα άθλημα εξαιρετικά απαιτητικό και επίπονο, ο κ. Καραμάνος βραβεύτηκε για τις εγχώριες και παγκόσμιες διακρίσεις του. Οπως τόνισε ο Δήμαρχος Τρικκαίων Νίκος Σακκάς, «η ενασχόληση με τον αθλητισμό και η συνεπής δραστηριότητα κάθε αθλητή, αποδεικνύουν ότι η σκληρή δουλειά μπορεί να επιφέρει και διακρίσεις, και αποτελέσματα, αλλά κυρίως να δυναμώσει τη θέληση του καθενός και την προσπάθεια για επίτευξη κάθε στόχου». Ο κ. Σακκάς συνεχάρη τον αστυνομικό της Δ/νσης Αστυνομίας Τρικάλων, όπου υπηρετεί ο κ. Καραμάνος για τα όσα επιτύχει συνολικά αλλά και την περασμένη χρονιά. Ενδεικτικά:
– Πρωταθλητής Ελλάδας το 2023
– 6ος στον κόσμο στο παγκόσμιο Πρωτάθλημα στη Βαρκελώνη
– 3ος στη Μεσόγειο στους Μεσογειακούς αγώνες στη Μάλτα
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/01/hl-37294951694.jpeg?resize=512%2C384&ssl=1)
Ο κ. Καραμάνος ευχαρίστησε τον Δήμαρχο και τον Δήμο συνολικότερα για την επιβράβευση. Παρέστησαν επίσης, οι αντιδήμαρχοι Σοφία Αλεστά και Μιχάλης Λάππας, ο πρόεδρος της ΔΕΥΑΤ Χρήστος Μπλουγούρας, η εντεταλμένη σύμβουλος Δημοσίων Σχέσεων Εφη Λεβέντη και ο επικεφαλής της αξιωματικής αντιπολίτευσης στον Δήμο Τρικκαίων, Γιώργος Ηλιάδης.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/01/hl-37294951695.jpeg?resize=512%2C384&ssl=1)
Από το γραφείο Τύπου του Δήμου Τρικκαίων