Ανακοινώνεται ότι για το χρονικό διάστημα από 18 έως 24 Ιουλίου 2022, τα δρομολόγια των Κινητών Αστυνομικών Μονάδων της Γενικής Περιφερειακής Αστυνομικής Διεύθυνσης Θεσσαλίας θα είναι τα ακόλουθα:
ΝΟΜΟΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ:
1η ΚΙΝΗΤΗ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΗ ΜΟΝΑΔΑ
- Δευτέρα (18-07-2022) και ώρες 17:00 – 00:00: Πύλη – Περτούλι – Νεραϊδοχώρι – Πύρρα – Δέση – Αγία Παρασκευή – Μηλιά – Κατάφυτο – Ανθούσα – Χαλίκι – Καλαμπάκα
- Τρίτη (19-07-2022) και ώρες 08:00 – 15:00: Καστανιά – Αμάραντος – Στεφάνι – Δολιανά – Κρανιά – Καλλιρόη – Πολυθέα – Μηλιά – Αγία Παρασκευή
- Πέμπτη (21-07-2022) και ώρες 17:00 – 00:00: Μουργκάνι – Μεγ. Κερασιά – Ορθοβούνι – Τριγώνα – Ανάληψη – Πεύκη – Κορυδαλλός – Παναγία – Μαλακάσι
- Παρασκευή (22-07-2022) και ώρες 08:00 – 15:00: Αμπέλια – Κλεινός – Καλογριανή – Γλυκομηλιά – Παλιοχώρι – Αηδόνα – Χρυσομηλιά – Ελάτη – Πύλη
- Σάββατο (23-07-2022) και ώρες 07:00 – 13:00: Μουργκάνι – Αγ. Δημήτριος – Ξηρόκαμπος – Οξύνεια – Αγναντιά – Σταγιάδες – Κακοπλεύρι – Αγιόφυλλο
- Κυριακή (24-07-2022) και ώρες 17:00 – 23:00: Μηλότοπος – Ελάφι – Καλομοίρα – Ματωνέρι – Αμπελοχώρι – Καστανιά – Αμάραντος – Τριφύλια – Κρύα Βρύση
2η ΚΙΝΗΤΗ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΗ ΜΟΝΑΔΑ
- Δευτέρα (18-07-2022) και ώρες 17:00 – 00:00: Ξυλοπάροικο – Πρόδρομος – Γοργογύρι – Κόρη – Γενέσι – Ανταλλάξιμα – Καλονέρι – Βυτουμάς – Αγία Παρασκευή – Κορομηλιά – Κρύα Βρύση
- Τρίτη (19-07-2022) και ώρες 17:00 – 23:00: Κονισκός – Φλαμπουρέσι – Γερακάρι – Λογγά – Αχελινάδα – Μαυρέλι – Φωτεινό
- Τετάρτη (20-07-2022) και ώρες 08:00 – 15:00: Πύλη – Στουρναρέικα – Βαθύρεμα – Λιβαδοχώρι – Ν. Πεύκη – Μοσχόφυτο – Βαλκάνο – Πολυνέρι – Μεσοχώρα – Αρματωλικό – Αετός – Παχτούρι – Λαφίνα – Κορυφή – Νεράϊδα
- Πέμπτη (21-07-2022) και ώρες 08:00 – 15:00: Ρίζωμα – Πλάτανος – Αρδάνι – Λαγκαδιά – Ελληνόκαστρο – Λιόπρασο – Κουμαριά – Αγριελιά – Διάσελο – Αχλαδοχώρι
- Παρασκευή (22-07-2022) και ώρες 08:00 – 15:00: Πύλη – Κοτρώνι – Βροντερό – Βλάχα – Περτούλι – Νεραϊδοχώρι – Πύρρα – Δέση – Αγ.Νικόλαος – Δροσοχώρι – Γαρδίκι – Αθαμανία
- Κυριακή (24-07-2022) και ώρες 18:00 – 00:00: Καλ/κα – Σκεπάρι – Γάβρος – Θεοτόκος – Αχλαδέα – Ασπροκκλησιά – Ψήλωμα – Κερασούλα – Αγ. Τριάδα
ΝΟΜΟΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ:
- Δευτέρα (18-07-2022) και ώρες 17:00-00:00: Κανάλια – Φανάρι – Αγ. Ακάκιος – Ελληνόπυργος – Ελληνόκαστρο – Αμυγδαλή – Κρυοπηγή – Ανθοχώρι
- Τρίτη (19-07-2022) και ώρες 08:00-15:00: Καταφύγι – Αγ. Αθανάσιος – Καστανιά – Μούχα – Ανθηρό – Καροπλέσι
- Τετάρτη (20-07-2022) και ώρες 08:00-15:00: Λουτροπηγή – Ρεντίνα –Αηδονοχώρι – Βαθύλακκος – Κτιμένη
- Πέμπτη (21-07-2022) και ώρες 08:00-15:00: Πορτή – Τρυγώνα –Βατσουνιά – Δρακότρυπα – Οξυά – Αργιθέα
- Παρασκευή (22-07-2022) και ώρες 08:00-15:00: Κρυονέρι – Καλύβια Πεζούλας – Πεζούλα – Νεράιδα – Φυλακτή – Νεοχώρι
- Κυριακή (24-07-2022) και ώρες 20:00-01:00: Άμπελος – Δασοχώρι –Μελισσοχώρι – Φίλια – Μαυραχάδες – Κέδρος – Θραψίμι