![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2019/03/IMG_1234.jpg?w=1200&ssl=1)
Ήταν η γιορτή του ερασιτεχνικού ποδοσφαίρου! Μετέωρα και Πηγή αναμετρήθηκαν το μεσημέρι στο Δημοτικό Στάδιο με φόντο το Κύπελλο της ΕΠΣ Τρικάλων.Η σαφώς ανώτερη ομάδα των Μετεώρων επικράτησε με 4-1 της ανταγωνιστικής Πηγής, σ’ ένα ματς πραγματική γιορτή το οποίο απόλαυσαν οι Θεατές και οι πρωταγωνιστές της αναμέτρησης.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2019/03/IMG_1233.jpg?w=1200&ssl=1)
Τα Μετέωρα άνοιξαν το σκορ στο 31΄ με τον Σκόνδρα, σκόρ με το οποίο οι δυο ομάδες οδηγήθηκαν στα αποδυτήρια. Οι τυπικά γηπεδούχοι πέτυχαν και δεύτερο τέρμα με τον Κίακο στο 67′,ενώ η Πηγή που μπήκε δυναμικά στην επανάληψη, μείωσε με τον Μαγουλιώτη στο 73΄ δημιουργώντας προσδοκίες για ισοφάριση. Οι πανηγυρισμοί δεν κράτησαν πολύ καθώς οι κυπελλούχοι πέτυχαν 2 ακόμη γκολ με τον Νίκο Σκόνδρα στο 78′ και στο 92′.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2019/03/IMG_1245.jpg?w=1200&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2019/03/IMG_1235.jpg?w=1200&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2019/03/IMG_1244.jpg?w=1200&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2019/03/IMG_1243.jpg?w=1200&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2019/03/IMG_20190328_154547.jpg?w=1200&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2019/03/IMG_20190328_154943.jpg?w=1200&ssl=1)