Επιτυχίες για τους Αθλητές του Α.Σ.ΤΡΙΚΑΛΩΝ στο διεθνές τουρνουά Oghistos Cup, κατακτώντας 3 μετάλλια.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/02/img-20240211-223923.jpg?resize=1200%2C922&ssl=1)
Οι αγώνες διεξήχθησαν στον Πλατύκαμπο Λάρισας 11 Φεβρουαρίου. Οι αθλητές του Α.Σ.Τ κατέκτησαν συνολικά 3 μετάλλια εκ των οποίων (2) Χρυσά , (1) Αργυρό και μία 4ή θέση.
Αναλυτικά: Χρυσό μετάλλιο: Στέφανος Βασδέκης στα 85 κιλά, Χρυσό μετάλλιο: Άγγελος Βασδέκης στα 44 κιλά, Αργυρό μετάλλιο: Μαιρούλα Μότσιου στα 35 κιλά, 4ή θέση: Νικόλαος Μότσιος στα 38 κιλά.
Το Δ.Σ εκφράζει τα θερμά συγχαρητήρια στους αθλητές και τον προπονητή μας Βασίλειο Μότσιο.