![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/01/asa36668.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
Με το δεξί μπήκαν στο 2024 οι γυναίκες του Ασκληπιού κερδίζοντας 3-0 σετ τον Ολυμπιακό Βόλου το Σάββατο στο πρώτο παιχνίδι της νέας χρονιάς . Έτσι διατηρήθηκαν στην 2η θέση του πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής κατηγορίας και ελπίζουν στην κατάκτηση της κορυφής .
Τα σετ : 25-17, 25 -20 , 25-21
ΑΣ ΑΣΚΛΗΠΙΟΣ : ( ΝΙΚΟΣ ΓΕΡΟΒΑΙΟΣ ) ΓΙΑΤΣΙΟΥ , ΤΖΗΜΑ , ΔΥΝΤΣΙΚΟΥ , ΚΟΚΚΑΛΗ , ΜΠΟΡΟΤΣΙ , ΤΕΡΖΗ , ΓΙΑΜΠΑΣΤΟΥ , ΛΕΤΣΑ , ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΗ ,ΤΣΙΛΙΚΑ ,ΧΑΛΙΒΙΔΟΥ , ΜΠΟΥΡΑ , ΛΙΑΜΠΟΥ .