![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/06/1000101005.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
Την ευκαιρία να συζητήσουν για τις τρέχουσες πολιτικές εξελίξεις και το διακύβευμα των επικείμενων ευρωεκλογών είχαν ο συντονιστής της Ν.Ε. Τρικάλων του ΣΥΡΙΖΑ-ΠΣ Βαγγέλης Κείος, με τον επί σειρά ετών αυτοδιοικητικό και πρώην πρόεδρο του Δημοτικού Συμβουλίου Πύλης Χρήστο Νάκο. Η συνάντηση τους έγινε στο πλαίσιο της ομιλίας του προέδρου της Κοινοβουλευτικής Ομάδας του ΣΥΡΙΖΑ-ΠΣ Σωκράτη Φάμελλου, και αμφότεροι συμφώνησαν πως ήρθε η ώρα της αλλαγής του πολιτικού σκηνικού της χώρας με νίκη των προοδευτικών δυνάμεων.