![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/03/1000085117.jpg?resize=1200%2C806&ssl=1)
Σταθερά παρών σε όλες τις δραστηριότητες του τοπικού ΠΑΣΟΚ, ο οικονομολόγος Θανάσης Γκέκας, βρέθηκε το πρωί της Κυριακής στην ανοιχτή πολιτική εκδήλωση που διοργάνωσε η ΝΕ Τρικάλων του ΠΑΣΟΚ στο Μουσείο Τσιτσάνη.
Το μέλος της Νομαρχιακής Επιτροπής υποδέχτηκε μαζί με δεκάδες συντρόφους τον Γραμματέα της Κεντρικής Επιτροπής του ΠΑΣΟΚ Ανδρέα Σπυρόπουλο, ο οποίος ήταν ο κεντρικός ομιλητής.
Ο Θανάσης το πίστευε και το τόνιζε σε δύσκολους καιρούς για το ΠΑΣΟΚ (όχι μόνο τούτη την περίοδο που υπάρχει αέρας ανάκαμψης) ότι η προοδευτική παράταξη θα αποτελέσει την εναλλακτική πρόταση για να αλλάξει πορεία η χώρα.
«Η αρχή της επιστροφής θα έχει ορόσημο τις Ευρωεκλογές της 9ης Ιουνίου, όπου το ΠΑΣΟΚ θα δείξει τη δύναμη του με εντυπωσιακή συσπείρωση των ψηφοφόρων του» ήταν το σχόλιο του.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/03/1000085120.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)