Εκατοντάδες κάτοικοι του Ριζώματος συμμετείχαν και φέτος στα παραδοσιακά κούλουμα που διοργάνωσε ο μορφωτικός σύλλογος Ριζωματιανών στο παλιό δημοτικό σχολείο.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2019/03/FB_IMG_1552316894722.jpg?w=1200&ssl=1)
Η καθαρά Δευτέρα είναι παραδοσιακά ημέρα ξεχωριστή με άφθονη χαλάρωση για τους κατοίκους του Ριζωματος. Με καλή παρέα και κρασί, απόλαυσαν σαρακοστιανούς μεζέδες και χόρεψαν παραδοσιακούς χορούς!
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2019/03/FB_IMG_1552316905741.jpg?w=1200&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2019/03/FB_IMG_1552316901382.jpg?w=1200&ssl=1)
Όσο για τα καζάνια …πήραν στην κυριολεξία φωτιά, καθώς σερβιρίστηκαν πάνω από 1000 μερίδες φασολάδα!
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2019/03/FB_IMG_1552316652320.jpg?w=1200&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2019/03/FB_IMG_1552316663847.jpg?w=1200&ssl=1)
Τα έξοδα για τα κούλουμα κάλυψε εξ ολοκλήρου ο Μορφωτικός Σύλλογος Ριζωματιανών.