Συνεχίζει τη μάχη για τη νίκη του ΣΥΡΙΖΑ ΠΣ ο Σιμορελης.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2023/05/img-20230509-14312425726.jpg?w=1200&ssl=1)
Στο Βυτουμά , στην πανηγυρική θεία λειτουργία προς τιμήν του Αγίου Νικολάου του Πρωτομάρτυρος παρίστατο το πρωί της Τρίτης ο Χρήστος Σιμορέλης. Στην εκκλησία αντάλλαξε ευχές με τον κόσμο και τον πρόεδρο του Πολιτιστικού Συλλόγου Νίκο Γκόβαρη, προτού αναχωρήσει για την προγραμματισμένη του συνέντευξη στο Ράδιο Σταγών.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2023/05/img-20230509-14302125724.jpg?w=1200&ssl=1)
Ακολούθησε επίσκεψη στην Πυροσβεστική Υπηρεσία Καλαμπάκας , που συνομίλησε με τον διοικητή κ.Β.Παπαγεωργίου και κατόπιν συνάντηση με τον πρόεδρο κ.Γ .Μπαταβάνη και μέλη του Σωματείου Εμπόρων Μεταχειρισμένων Αυτοκινήτων Ν.Τρικάλων ,όπου του παρέθεσαν τα προβλήματα του κλάδου.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2023/05/img-20230509-14304725725.jpg?w=1200&ssl=1)