![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2019/04/IMG_20190424_110737.jpg?w=1200&ssl=1)
Δεν πρόλαβε καλά-καλά να χαρεί τον πασχαλινό στολισμό στην είσοδο του γραφείου του ο αντιδήμαρχος Κώστας Ψύχος, άγνωστος “μακρυχέρης” του άρπαξε το κόκκινο λαγουδάκι, αφήνοντας μόνο το στεφάνι με τα άνθη. Η κλοπή δεν άρεσε καθόλου στον αντιδήμαρχο που απορούσε για το θράσος του άρπαγα να τον αφήσει Πασχαλιάτικα χωρίς το λαγουδάκι. “…που θα πάει ο άτιμος …“ μας είπε, αφήνοντας στην άκρη το θυμό, λόγω του ογκώδους χαρτοφυλακίου που τον περιμένει στο γραφείο.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2019/04/1556096415167.jpg?resize=591%2C443&ssl=1)