![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2023/03/photo-1678983446294.jpg?w=1200&ssl=1)
Δύο γυναίκες με πολυετή δραστηριοποίηση στην ελεύθερη αγορά έδωσαν το παρών στη νέα μεγάλη συγκέντρωση διαμαρτυρίας για το τραγικό δυστύχημα των Τεμπών. Η Μαρίνα Κοντοτόλη και η Βάσω Οικονόμου, ανταποκρίθηκαν στο κάλεσμα των οργανωτών και έδωσαν δυναμικό παρών στο συλλαλητήριο που πραγματοποιήθηκε στην πλατεία Ρήγα Φεραίου, στο πλαίσιο της Πανελλαδικής Πανδημοσιοϋπαλληλικής Πανεργατικής απεργίας.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2023/03/photo-1678983446731.jpg?w=1200&ssl=1)
Απαίτησαν μαζί με εκατοντάδες Τρικαλινούς να ληφθούν τα απαραίτητα μέτρα για να μην θρηνήσουμε ξανά ανθρώπινες ζωές.