![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2019/05/IMG_20190526_132521.jpg?w=1200&ssl=1)
Κυριακή των εκλογών αγγάρεψαν τον Παναγιώτη (εργαζόμενο στην καθαριότητα του Δήμου Τρικκαίων) διότι σε κεντρική γειτονιά της πόλης, οι κάδοι ανακύκλωσης είχαν γεμίσει με σκουπίδια οργανικά και διάφορα απορρίματα!
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2019/05/IMG_20190526_132544.jpg?w=1200&ssl=1)
Να σημειωθεί ότι ένα μόνο σκουπίδι αρκεί για να καταστρέψει την ανακύκλωση του μπλε κάδου. Μετά από πολύ κόπο ο άνθρωπος συμμάζεψε την κατάσταση όμως το πρόβλημα εξακολουθεί να υφίσταται…
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2019/05/IMG_20190526_132534.jpg?w=1200&ssl=1)