![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2022/12/fb-img-1672490466348.jpg?w=1200&ssl=1)
Το κατώφλι του Γενικού Νοσοκομείου Τρικάλων πέρασε για πολλοστή φορά φέτος, ο Ηλίας Τσιαούσης, προκειμένου να βρεθεί κοντά σε ιατρικό και νοσηλευτικό προσωπικό αλλά και σε ασθενείς παραμονή του νέου έτους. Τον Υποδιοικητή της 5ης ΥΠΕ υποδέχτηκαν ο Διοικητής του ΓΝΤ Κώστας Γρηγορίου, ο Τομεάρχης του Νοσηλευτικού Ιδρύματος Διονύσης Αλιάγας , ο πρόεδρος του Συλλόγου Εργαζομένων Ηλίας Τσιμπίδας καθώς και γιατροί και νοσηλευτικό προσωπικό.
Ο προσφάτως αναβαθμισμένος Διονύσης Αλιάγας, ανέλαβε χρέη ξεναγού στον Τρικαλινό γιατρό, ο οποίος συνομίλησε με αρκετό κόσμο στο χώρο των ΤΕΠ και αντάλλαξε ευχές για ταχεία ανάρρωση με ασθενείς. Σε ανάρτηση του, ο Ηλίας Τσιαούσης επισημαίνει:
«Σε όσους νοσηλεύονται, ευχές για γρήγορη ανάρρωση.Ιδιαίτερες ευχές στους γιατρούς, νοσηλευτές και στους εργαζόμενους στις υπηρεσίες υγείας που εφημερεύουν αυτές τις ημέρες. Χρόνια πολλά ευτυχισμένο το νέο έτος!»