![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2023/02/received-719998636280698.jpeg?w=1200&ssl=1)
Μεγάλη συγκέντρωση στελεχών και φίλων της παραταξης ΠΟΡΕΙΑ ΣΤΟ ΜΕΛΛΟΝ έλαβε χώρα προ ολίγων ημερών, στην Τοπική Κοινότητα Πιαλείας, στο πλαίσιο των επισκέψεων που πραγματοποιεί ο Θοδωρής Χήρας, για να αφουγκραστεί τον παλμό των τοπικών κοινωνιών και να καταγράψει τις ανησυχίες για τα θέματα που τους απασχολούν.
Ο γιατρός έλαβε ένα ακόμα ηχηρό μήνυμα στήριξης της νέας αυτοδιοικητικής κίνησης με τη συμπόρευση του Βαλάντη Τσιούτσια και δεσμεύτηκε να σταθεί δίπλα τους με συνέπεια και υπευθυνότητα – όπως πράττει όλα αυτά τα χρόνια – για την επίλυση των προβλημάτων και την ανάδειξη των χαρακτηριστικών τοπόσημων που μπορούν να βάλουν τον Δήμο Πύλης σε μία κρίσιμη περίοδο, στις ράγες της ανάπτυξης.