![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2019/05/Αναστασιου-βολευ.jpg?w=1200&ssl=1)
Με ιδιαίτερη επιτυχία διοργανώθηκε η εκδήλωση του sitting volleyball (βόλεϊ καθήμενων) σε συνεργασία με τη ΣΕΦΑΑ το πρωί της Πέμπτης, στο Δημοτικό Κλειστό Γυμναστήριο Τρικάλων, με τη συμμετοχή των σχολείων: 9ο Δημοτικό Σχολείο, ΕΝ.Ε.Ε.Γ.Υ.Λ Τρικάλων,10ο Δημοτικό Σχολείο, ΕΕΕΕΚ Τρικάλων. Ο Δήμος Τρικκαίων ήταν αρωγός και συνδιοργανωτής της όμορφης αυτής αθλητικής εκδήλωσης και τον εκπροσώπησε ο αρμόδιος Αντιδήμαρχος Πολιτισμού, Αθλητισμού και Παιδείας Άκης Αναστασίου.