![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2019/12/christou.jpg?w=1200&ssl=1)
Τον διεθνή πρόεδρο των Γιατρών Χωρίς Σύνορα, χειρουργό Χρήστο Χρήστου καλεί στην πρώτη δημόσια εκδήλωση του το υπό ίδρυση Φόρουμ Νεολαίας που στηρίζει ο Δήμος Τρικκαίων.
Ο κ. Χρήστου, τρικαλινός στην καταγωγή, θα βρίσκεται προσκεκλημένος του Φόρουμ Νεολαίας με τη συνδιοργάνωση του Δήμου Τρικκαίων, στο Μουσείο Τσιτσάνη, την παραμονή Χριστουγέννων, 24 Δεκεμβρίου 2019 στις 18:00.
Στην ανοιχτή αυτή εκδήλωση ο κ. Χρήστου θα μετάσχει σε συζήτηση για το ευρύ φάσμα των δραστηριοτήτων της εθελοντικής οργάνωσης Γιατροί Χωρίς Σύνορα / Médecins Sans Frontières (MSF).