Άφησε για λίγο τον προεκλογικό αγώνα και την επαφή με τους φίλους του και έδωσε δυναμικό παρών στη διαμόρφωση θέσεων και απόψεων, για να πάει η Παιδεία μπροστά… ο Χρήστος Τρικάλης, υποψήφιος Δημοτικός Σύμβουλος με τον Παπαστεργίου στο Δήμο Τρικκαίων και συμμετείχε στην παρουσίαση του Προγράμματος της ΝΔ στην Λάρισα.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2019/03/trikalis-keram1.jpg?w=1200&ssl=1)
Το πρόγραμμα για την παιδεία παρουσίασε η τομεάρχης παιδείας της Ν.Δ. κα Νίκη Κεραμέως και ο αναπληρωτής της, βουλευτής Λάρισας Χρήστος Κέλας.