![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2019/04/IMG_20190408_124019.jpg?w=1200&ssl=1)
Σε τροχιά υλοποίησης εισέρχεται ένα ακόμα σημαντικό οδικό έργο στην περιοχή των Τρικάλων. Πρόκειται για την κατασκευή του κυκλικού κόμβου στο ύψος του Μύλου Τσαγκάδα, έργο το οποίο εκτελεί η Περιφερειακή Ενότητα Τρικάλων.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2019/04/IMG_20190408_123959-1.jpg?w=1200&ssl=1)
Πρόκειται για τον τρίτο κατά σειρά κόμβο, ο οποίος αναμένεται να παραδοθεί στην κυκλοφορία πριν την περίοδο των εορτών του Πάσχα. Πάντως, μέχρι να ολοκληρωθεί το σημαντικό οδικό έργο, οι οδηγοί καλούνται να χαμηλώνουν ταχύτητα, καθώς ο δρόμος στενεύει στα δυο ρεύματα.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2019/04/IMG_20190408_123927.jpg?w=1200&ssl=1)
Ο κυκλικός κόμβος αναμένεται να διευκολύνει την κυκλοφορία στα σημείο αυτό, με παράλληλη μείωση της αναμονής των οδηγών λόγω των φωτεινών σηματοδοτών.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2019/04/IMG_20190408_124014.jpg?w=1200&ssl=1)