![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2020/12/img_20201217_093619.jpg?w=1200&ssl=1)
Δειγματοληπτικοί ελεγχοι (rapid tests) για την ανίχνευση του κορονοϊού πραγματοποίησαν σήμερα στην Πύλη Τρικάλων οι κινητές μονάδες υγείας του ΕΟΔΥ, υπό την επίβλεψη της συντονίστριας Δήμητρας Νάτσινα.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2020/12/received_387443485673311.jpeg?w=1200&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2020/12/img_20201217_091649.jpg?w=1200&ssl=1)
Τα κλιμάκια έκαναν δειγματοληπτικούς ελέγχους για λοίμωξη από τον ιό SARSCOVID -2 στο Δημαρχείο, στο Αστυνομικό Τμήμα, στο Πυροσβεστικό Κλιμάκιο, αλλά και σε πολίτες και σύμφωνα με πληροφορίες του trikalafocus, όλα τα δειγματα βγήκαν αρνητικά.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2020/12/received_2808255939462352.jpeg?w=1200&ssl=1)