![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2019/08/FB_IMG_1564941786065.jpg?w=1200&ssl=1)
Με τη σκούπα ανά χείρας βρίσκεται τα τελευταία 24ωρα ο δυναμικός πρόεδρος του Αμπελοχωρίου Σάκης Νικογιάννης, αφού ο Αύγουστος θα φέρει πολύ κόσμο στο πανέμορφο ορεινό χωριό και σαν καλός νοικοκύρης θέλει το χωριό να… “λάμπει”.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2019/08/FB_IMG_1564941781631.jpg?w=1200&ssl=1)
Παράλληλα με ανακοίνωση που εξέδωσε ζητεί από τους αποφοίτους Λυκείου να προσκομίσουν βεβαίωση βαθμού πρόσβασης στα ανώτατα εκπαιδευτικά ιδρύματα για να αποδοθεί στον καλύτερο το ετήσιο χρηματικό έπαθλο “Μιλτιάδη Πάτραμάνη” .
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2019/08/FB_IMG_1564941771442.jpg?w=1200&ssl=1)