Ηχηρή ήταν η χθεσινή κινητοποίηση— αντίδραση της Αγωνιστικής Συσπείρωσης Εκπαιδευτικών ενάντια στο νομοσχέδιο που προωθεί η κυβέρνηση για τις αλλαγές στην εκπαίδευση. Η συγκέντρωση διαμαρτυρίας πραγματοποιήθηκε στην πλατεία Ρήγα Φεραίου, με τα στελέχη του συνδυασμού που στηρίζει το Π. Α. ΜΕ, να κάνουν λόγο για αντιλαϊκό νομοσχέδιο που φέρνει στα μουλωχτά ο ΣΥΡΙΖΑ για να κρατήσει μακριά τις ενοχλητικές αντιδράσεις μαθητών, φοιτητών, εκπαιδευτικών και γονιών.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2019/04/IMG_20190422_193600.jpg?w=1200&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2019/04/IMG_20190422_193531.jpg?w=1200&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2019/04/IMG_20190422_193544.jpg?w=1200&ssl=1)
Ακολούθησε πορεία στους κεντρικούς δρόμους των Τρικάλων.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2019/04/IMG_20190422_201844.jpg?w=1200&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2019/04/IMG_20190422_201847.jpg?w=1200&ssl=1)