Νέο χτύπημα της Αστυνομικής Διεύθυνσης Τρικάλων κατά των ναρκωτικών. Μετά από αξιοποίηση πληροφοριών, άλλη μια επιτυχημένη δράση του ΤΑ Τρικάλων για την καταπολέμηση των ναρκωτικών.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2023/05/img-20230516-092049.jpg?w=1200&ssl=1)
Σύμφωνα με πληροφορίες, αστυνομικοί των Τρικάλων συνέλαβαν το βράδυ της Δευτέρας έναν ημεδαπό οποίος είχε δημιουργήσει μίνι φυτεία σε χωριό της Πύλης. Ύστερα από έρευνα των αστυνομικών εντοπίστηκαν και κατασχέθηκαν 5 δενδρύλλια κάνναβης και σπόροι κάνναβης. Ο δράστης συνελήφθη και θα οδηγηθεί στον αρμόδιο εισαγγελέα.