![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2019/05/IMG_20190511_192617.jpg?w=1200&ssl=1)
Μεγάλες προσδοκίες γεννά στους κατοίκους της τοπικής κοινότητας Δροσερού, η δυναμική υποψηφιότητα (για το τοπικό συμβούλιο) του δραστήριου Γιώργου Κασσόπουλου, που έρχεται αποφασισμένος να πείσει ότι η νέα γενιά μπορεί να αλλάξει τα κακώς κείμενα, ανοίγοντας νέα σελίδα στην προοπτική του τόπου. Ο τοπικός συμβουλος Δροσερού με το πλούσιο βιογραφικό εθελοντικής δράσης, κινείται αποτελεσματικά χωρίς τυμπανοκρουσίες και κενούς κομπασμούς αφού ο Γιώργος ανήκει στην κατηγορία των πολυεργαλείων που παράγουν μόνο έργο!