![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2021/01/img_20210106_112527.jpg?w=1200&ssl=1)
Με αυστηρή τήρηση των περιοριστικών μέτρων λόγω της πανδημίας, εορτάστηκαν φέτος και στα Τρίκαλα τα διαφορετικά Θεοφάνεια…
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2021/01/img_20210106_112837.jpg?w=1200&ssl=1)
Παρουσία περιορισμένου αριθμού πιστών τελέστηκε στον Μητροπολιτικό Ναό του Αγίου Νικολάου η Θεία Λειτουργία, χοροστατούντος του Μητροπολίτη Τρίκκης και Σταγών Χρυσοστόμου.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2021/01/img_20210106_112739.jpg?w=1200&ssl=1)
Η Ακολουθία του Μεγάλου Αγιασμού έγινε εντός του Μητροπολιτικού Ναού, ενώ αρκετοί πιστοί περίμεναν υπομονετικά να εισέλθουν για να λάβουν το αγίασμα.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2021/01/img_20210106_112553.jpg?w=1200&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2021/01/img_20210106_112539.jpg?w=1200&ssl=1)
Οι Θείες Λειτουργίες τελέστηκαν χωρίς προβλήματα στους Ιερούς Ναούς των Τρικάλων, καθως κληρικοί και πιστοί εφάρμοσαν κατά γράμμα τις οδηγίες του Σεβασμιωτάτου Ποιμενάρχου Χρυσοστόμου.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2021/01/img_20210106_112644.jpg?w=1200&ssl=1)