![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2020/01/img_20200115_201153.jpg?w=1200&ssl=1)
Μαθημα τιμιότητας έδωσε νωρίτερα ο περιπτεράς, Χρήστος Στεργίου, όταν βρήκε μπροστά στο περίπτερο του ένα πεσμένο πορτοφόλι το οποίο περιείχε περίπου 600 ευρώ. Ο ιδιοκτήτης του περιπτέρου (στο ύψος της ΔΕΥΑΤ) ενημέρωσε δίχως δεύτερη σκέψη την αστυνομία, η οποία μετέβη στο περίπτερο και παρέλαβε το πορτοφόλι ώστε να επιστραφεί στον ιδιοκτήτη του. Μια αξιέπαινη πράξη από τον Χρήστο που παλεύει για το μεροκάματο… Μπράβο του!