Αιτήσεις ενδιαφερομένων για τις υπαίθριες αγορές στον Δ. Τρικκαίων
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/01/1000077683.jpg?resize=901%2C1200&ssl=1)
Από 19 Ιανουαρίου μέχρι 5 Φεβρουαρίου 2024 υποβάλλουν οι ενδιαφερόμενοι/ες τις αιτήσεις για συμμέτοχή στις θρησκευτικές και επετειακές βραχυχρόνιες αγορές του Δήμου Τρικκαίων για το 2024. Οι αιτήσεις υποβάλλονται στο τμήμα Εμπορικών Δραστηριοτήτων του Δήμου Τρικκαίων, Γαριβάλδη 8 (Πνευματικό κέντρο).
Το έντυπο της σχετικής αίτησης-υπεύθυνης δήλωσης χορηγείται από την υπηρεσία, και αυτή εκλαμβάνεται ως ολοκληρωμένη προς διεκπεραίωση εφ’ όσον συνοδεύεται από τα ακόλουθα δικαιολογητικά:
α. Κατεχόμενη Άδεια Υπαίθριου Εμπορίου σε ισχύ, σύμφωνα με την παρ.1 του άρθρου 37 του Νόμου 4849/2021 ή Βεβαίωση δραστηριοποίησης ετήσιας διάρκειας στις βραχυχρόνιες αγορές, άρθρο 37 παρ. 1 του Νόμου 4849/2021.
β. Πιστοποιητικό υγείας, εφ’ όσον απαιτείται και
γ. Δημοτική Ενημερότητα.
Κάθε πωλητής της παρ. 1 του άρθρου 37 του Ν. 4849/2021 δεν επιτρέπεται να κατέχει περισσότερες από μία (1) θέσεις σε κάθε βραχυχρόνια αγορά .
Από το γραφείο Τύπου του Δήμου Τρικκαίων