![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/01/1000077684.jpg?resize=1024%2C726&ssl=1)
Την Πέμπτη 18 Ιανουαρίου πραγματοποιήθηκε ενημερωτική ομιλία στο ΚΗΦΗ του Δήμου Τρικκαίων με θέμα «Υπερουριχαιμία: πρόληψη και αντιμετώπιση».
Η δράση πραγματοποιήθηκε σε συνεργασία με την 1η ΤΟΜΥ Τρικάλων και σκοπός της ήταν η ενημέρωση και η ευαισθητοποίηση των ηλικιωμένων σχετικά με την νόσο, η οποία συναντάται αρκετά στον γενικό πληθυσμό.
Το ΚΗΦΗ ανήκει στον Δήμο Τρικκαίων και είναι δομή συγχρηματοδοτούμενη από το Ευρωπαϊκό Κοινωνικό Ταμείο στο πλαίσιο του προγράμματος «Θεσσαλία 2021-2027»
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/01/1000077685.jpg?resize=984%2C614&ssl=1)
Από το γραφείο Τύπου του Δήμου Τρικκαίων