![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/03/img-20240327-110333.jpg?resize=445%2C330&ssl=1)
Μπλόκο στα φορτηγά βαρέως τύπου που κινούνται στον κεντρικό δρόμο του Μεγαλοχωρίου βάζει η Τροχαία Τρικάλων προκειμένου να δώσει τέλος στην παράνομη διέλευση των ογκωδών οχημάτων απο κατοικημένη περιοχή.
Σύμφωνα με πληροφορίες, υπήρξαν παράπονα από κατοίκους του Μεγαλοχωρίου με αποτέλεσμα η Τροχαία Τρικάλων να κινητοποιηθεί άμεσα και δραστικά στο πλαίσιο των μέτρων υπέρ της οδικής ασφάλειας.
Τα πρόστιμα είναι τσουχτερά και προβλέπεται αφαίρεση πινακιδων.