Δήμος Μετεώρων: Πρόεδρος Δημοτικού Συμβουλίου ο Αθανάσιος Ρουστάνης
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/01/image-12.jpg?resize=750%2C430&ssl=1)
Πραγματοποιήθηκε την Πέμπτη στην αίθουσα Συνεδριάσεων του Δημοτικού Συμβουλίου στο Εργατικό Κέντρο Καλαμπάκας η πρωτη συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου Δήμου Μετεώρων για την εκλογή των μελών του προεδρείου.
Από την ψηφοφορία που έγινε εκλέχθηκαν ομόφωνα πρόεδρος του Δημοτικού Συμβουλίου ο κ. Αθανάσιος Ρουστάνης, αντιπρόεδρος η κα Χρύσα Αλεξίου και Γραμματέας ο κ. Λεωνίδας Κεραμίδας.
![](https://i0.wp.com/www.kalabakacity.gr/wp-content/uploads/2024/01/wp-17043899213247586458144131265028.jpg?w=1200&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.kalabakacity.gr/wp-content/uploads/2024/01/dimotiko_symboulio_24IMG_1145.jpg?w=1200&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.kalabakacity.gr/wp-content/uploads/2024/01/dimotiko_symboulio_24IMG_1147.jpg?w=1200&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.kalabakacity.gr/wp-content/uploads/2024/01/dimotiko_symboulio_24IMG_1148.jpg?w=1200&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.kalabakacity.gr/wp-content/uploads/2024/01/dimotiko_symboulio_24IMG_1149.jpg?w=1200&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.kalabakacity.gr/wp-content/uploads/2024/01/dimotiko_symboulio_24IMG_1150.jpg?w=1200&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.kalabakacity.gr/wp-content/uploads/2024/01/dimotiko_symboulio_24IMG_1151.jpg?w=1200&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.kalabakacity.gr/wp-content/uploads/2024/01/dimotiko_symboulio_24IMG_1152.jpg?w=1200&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.kalabakacity.gr/wp-content/uploads/2024/01/dimotiko_symboulio_24IMG_1153.jpg?w=1200&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.kalabakacity.gr/wp-content/uploads/2024/01/dimotiko_symboulio_24IMG_1156.jpg?w=1200&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.kalabakacity.gr/wp-content/uploads/2024/01/dimotiko_symboulio_24IMG_1157.jpg?w=1200&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.kalabakacity.gr/wp-content/uploads/2024/01/dimotiko_symboulio_24IMG_1158.jpg?w=1200&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.kalabakacity.gr/wp-content/uploads/2024/01/dimotiko_symboulio_24IMG_1159.jpg?w=1200&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.kalabakacity.gr/wp-content/uploads/2024/01/dimotiko_symboulio_24IMG_1160.jpg?w=1200&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.kalabakacity.gr/wp-content/uploads/2024/01/dimotiko_symboulio_24IMG_1161.jpg?w=1200&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.kalabakacity.gr/wp-content/uploads/2024/01/dimotiko_symboulio_24IMG_1162.jpg?w=1200&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.kalabakacity.gr/wp-content/uploads/2024/01/dimotiko_symboulio_24IMG_1164.jpg?w=1200&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.kalabakacity.gr/wp-content/uploads/2024/01/dimotiko_symboulio_24IMG_1165.jpg?w=1200&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.kalabakacity.gr/wp-content/uploads/2024/01/dimotiko_symboulio_24IMG_1166.jpg?w=1200&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.kalabakacity.gr/wp-content/uploads/2024/01/dimotiko_symboulio_24IMG_1168.jpg?w=1200&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.kalabakacity.gr/wp-content/uploads/2024/01/dimotiko_symboulio_24IMG_1169.jpg?w=1200&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.kalabakacity.gr/wp-content/uploads/2024/01/dimotiko_symboulio_24IMG_1170.jpg?w=1200&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.kalabakacity.gr/wp-content/uploads/2024/01/dimotiko_symboulio_24IMG_1171.jpg?w=1200&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.kalabakacity.gr/wp-content/uploads/2024/01/dimotiko_symboulio_24IMG_1172.jpg?w=1200&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.kalabakacity.gr/wp-content/uploads/2024/01/dimotiko_symboulio_24IMG_1173.jpg?w=1200&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.kalabakacity.gr/wp-content/uploads/2024/01/dimotiko_symboulio_24IMG_1174.jpg?w=1200&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.kalabakacity.gr/wp-content/uploads/2024/01/dimotiko_symboulio_24IMG_1177.jpg?w=1200&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.kalabakacity.gr/wp-content/uploads/2024/01/dimotiko_symboulio_24IMG_1178.jpg?w=1200&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.kalabakacity.gr/wp-content/uploads/2024/01/dimotiko_symboulio_24IMG_1179.jpg?w=1200&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.kalabakacity.gr/wp-content/uploads/2024/01/dimotiko_symboulio_24IMG_1181.jpg?w=1200&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.kalabakacity.gr/wp-content/uploads/2024/01/dimotiko_symboulio_24IMG_1183.jpg?w=1200&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.kalabakacity.gr/wp-content/uploads/2024/01/dimotiko_symboulio_24IMG_1184.jpg?w=1200&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.kalabakacity.gr/wp-content/uploads/2024/01/dimotiko_symboulio_24IMG_1189.jpg?w=1200&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.kalabakacity.gr/wp-content/uploads/2024/01/dimotiko_symboulio_24IMG_1191.jpg?w=1200&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.kalabakacity.gr/wp-content/uploads/2024/01/dimotiko_symboulio_24IMG_1193.jpg?w=1200&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.kalabakacity.gr/wp-content/uploads/2024/01/dimotiko_symboulio_24IMG_1211.jpg?w=1200&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.kalabakacity.gr/wp-content/uploads/2024/01/dimotiko_symboulio_24IMG_1212.jpg?w=1200&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.kalabakacity.gr/wp-content/uploads/2024/01/dimotiko_symboulio_24IMG_1222.jpg?w=1200&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.kalabakacity.gr/wp-content/uploads/2024/01/dimotiko_symboulio_24IMG_1224.jpg?w=1200&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.kalabakacity.gr/wp-content/uploads/2024/01/dimotiko_symboulio_24IMG_1225.jpg?w=1200&ssl=1)